O firmie

Nasza firma P.H.U. SZYMAŃSKI działa na rynku od 1993r. Jednak tak naprawdę z uprawą i zbiorem pieczarek właściciel firmy związany jest już od najmłodszych lat swojego dzieciństwa.
Dzięki ojcu, zarażony chęcią pracy i pasją do uprawy pieczarek stworzył w 2008 roku nową, stabilną firmę, której nadrzędnym celem jest wysoka jakość oferowanych produktów, tak- aby w pełni spełniać oczekiwania kontrahentów. Potwierdza to posiadany przez nas certyfikat GLOBAL G.A.P.
Nasza firma produkuje najwyższej klasy białe pieczarki. Zajmujemy się także pakowaniem, skupem grzybów oraz transportem. W okresie wiosenno- letnim prowadzimy uprawę i sprzedaż szparagów.

Rozwój firmy:

 1. 2008r. – budowa kompleksu w którego skład wchodziły:
  - pomieszczenia biurowe
  - magazyn
  - chłodnie
  - 6 hal uprawowych o powierzchni 1680m2
 2. 2009r. – budowa kolejnych 6 hal uprawowych o powierzchni 1680m2
 3. 2011r. - powstało następne 6 hal uprawowych także o powierzchni 1680m2.
 4. W drugiej połowie 2013 roku rozpocznie się budowa kolejnych 6 hal uprawowych co doda nam kolejne 1680m2.

Obecnie prowadzimy uprawę na łącznej powierzchni 5050m2. Wszystkie obiekty są w pełni zautomatyzowane i klimatyzowane. Tygodniowy zbiór szacujemy na około 25 ton, co daje nam w ciągu miesiąca około 100 ton. Nasza produkcja w 80% jest eksportowana, głównie do Niemiec. Obsługujemy także rynek krajowy zaopatrując polskie markety.
Prowadząc uprawę, największą wagę przywiązujemy do jakości i higieny pracy. Skomputeryzowany cykl produkcyjny, oraz zautomatyzowana linia załadunku podłoża eliminuje do minimum zagrożenia produkcyjnego. Doświadczona kadra oraz znakomicie wyszkoleni pracownicy, dają gwarancję jakości i maksimum zadowolenia.

Nasza firma produkuje najwyższej klasy białe i brązowe pieczarki.